چرا شبکه اجتماعی داشته باشیم؟

برای موفقیت در کسب و کار خود یکی از ابزار های مهم داشتن شبکه های اجتماعی است.از روش های موثر بازاریابی,بازاریابی شبکه های اجتماعی است.

کسب و کار های مختلف برای ارتقا کار خود می توانند از شبکه های اجتماعی کمک بگیرند.شبکه های اجتماعی یک منبع قدرتمند برای معرفی و تبلیغ محصولات است.

برای ارتقا کسب و کار خود از طریق شبکه های اجتماعی باید با برنامه ریزی و تعیین هدف مشخص شروع به کار کنین,انتشار مطالب بدون برنامه ریزی باعث ایجاد اثر منفی در کسب و کار خود می شود.

یکی از مزایا شبکه های اجتماعی این است که نام تجاری کسب و کار شما در بین افراد می چرخد به این صورت که مشتریان و علاقه مندان شما محتوا شما رو انتشار می گذارند و با این روش نام شما میان افراد می چرخد.این چنین انتشار یه محتوا جذاب برای شما سود خواهد داشت,تبلیغات بنری خواهد داشت.

مزیت هایی که شبکه های اجتماعی در کسب و کار دارند چیست؟

  • وایرال شدن:ممکن است افراد از پست شما خوششان بیاد و آن را منتشر کند در صورتی که پست شما همگانی شود به این کار وایرال شدن می گویند.
  • در شبکه های اجتماعی میتوانید رقبا خود را بشناسید و اطلاعاتی از رقبا ی خود بدست اورید .
  • در شبکه های اجتماعی به مرور زمان می توانید فروش خود را چندین برابر کنید با پیدا کردن مشتریان وفادار.
  • یکی از مزیت های خوبی که دارد ایجاد ارتباط بین افراد هست.به راحتی می توانید خدمات را به دیگران معرفی کنید.
  • تبلیغات هدفمند:در شبکه های اجتماعی می توانید محصول خود را معرفی کنید و بامشتریان در ارتباط باشید.

معایب استفاده از شبکه های اجتماعی کدام است؟

  • شبکه های اجتماعی تنوع بالایی دارد و هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند.

  • برای بازاریابی در شبکه های اجتماعی باید یک روز حداقل زمان گذاشت.

  • اکثر کاربران مطالب درج شده در شبکه های اجتماعی را نمی خوانند
 

شبکه های اجتماعی چه نقشی در زندگی افراد دارند؟

روز به روز تعداد افراد در شبکه های اجتماعی بیشتر میشود.در شبکه های اجتماعی هر فرد حداقل یک بار در روز به آن سر می زند.مردم برای خواندن خبر های بیشتر به شبکه های اجتماعی سر می زنند.

یکی از مزیت های شبکه های اجتماعی دردسترس بودن و به روز بودن و راحت بودن آن است.

شبکه های اجتماعی مرتبط با کار خود فعالیت کنید

ما باید این نکته را در نظر بگیریم در کدام شبکه اجتماعی مخاطبان و بازار هدف ما بیشتر حضور دارند.پس در آن شبکه اجتماعی فعالیت بیشتری داشته باشیم.شما می توانید در تمام شبکه های اجتماعی فیس بوک,اینستا,توئیتر فعال باشید اما هدف خود را بر روی یک شبکه قرار دهید.

حضور شما در شبکه های اجتماعی مختلف در معرفی برند شما و در فروش شما تاثیر گذار خواهد بود.

فالور واقعی جذب کنید

در شبکه های اجتماعی سعی کنید فالور واقعی جذب کنید,فالور فیک کمکی به کسب و کار شما نمیکند.روش های مختلفی برای جذب فالور واقعی وجود دارد.در مقالات بعدی به جذب فالور های واقعی می پردازیم.

شبکه های اجتماعی مناسب برای کسب و کار شما

شبکه های اجتماعی در ارتقا کسب و کار بسیاری از افراد نقش چشم گیری داشته است.از مهم ترین ابزار های بازاریابی دیجیتالی , بازاریابی شبکه های اجتماعی است.پس با توجه به این صحبت ها الزامی است که شما یه شبکه اجتماعی را برای کسب و کارخود انتخاب کنین .

ما برای شما نمونه هایی از شبکه های اجتماعی محبوب را معرفی می کنیم:

اینستاگرام:شبکه ای اجتماعی است که بیش از ۵۰۰ میلیون کاربر دارد.اینستاگرام شبکه ای ساده و تاثیر گذار است که با این شبکه می توانید محصولات و کسب و کار خود را به دیگران معرفی کنید.در اینستاگرام به راحتی می توانید عکس و ویدئو خود را انتشار دهید.

توئیتر:روش کار توئیتر اطلاع رسانی سریع است.حتی رسانه ها گاهی از توئیتر عقب می مانند.اکثر کاربران برای اطلاع از اخبار جدید از توئیتر استفاده می کنند.

تلگرام:اکثر کاربران ایرانی از تلگرام استفاده می کنند.تلگرام برای مردم شبکه ای محبوب است. کار با تلگرام و ابزار هایش نسبت به شبکه های اجتماعی دیگر راحتر است .در تلگرام با استفاده از ایجاد کانال یا گروه به راحتی می توانید کسب و کار خود را معرفی کنید.

پینترست:اکثر کاربران پینترست خانم ها تشکیل می دهند.پینترست فضایی بسیار مناسب برای خدمات مرتبط با خانم ها است.مانند طراحی مد,برند های پوشاک است.

۵ ۱ vote
رأی دهی به مقاله

اشتراک گذاری در :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
profile avatar
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x