چرا باید کسب و کار انلاین داشته باشیم؟

اکثر کسب و کار ها اینترنتی شدن و روز به روز کسب و کار های بیشتری را در حال مشاهده هستیم.مثل خرید کیف,کفش,کتاب و …….

کسب و کارفیزیکی به کسب و کار اینترنتی تبدیل شده است.باتوجه به آماری که انجام شده تا ۳ یا۴ سال آینده تعدادکسب و کار های اینترنتی , سه برابر کسب و کار های فیزیکی می شود.با توجه به شرایط فعلی کشور و اوضاع اقتصادی کشورمان بهترین راه برای داشتن یک کسب و کار راه اندازی کسب و کار اینترنتی است.

چرا باید کسب و کار اینترنتی داشته باشیم

پیدا کردن شغل و استخدام شدن:

با توجه به اوضاع اقتصادی کشورمان استخدامی در یک شرکت یا کارخونه بسیار دشوار است.بسیاری از افراد هستند که مدرک تحصیلی دارند ولی در حال حاضر جایی استخدام نیستند.پیشنهاد من به این افراد این است که کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنند.

کسب و کار سنتی پایان یافت:

دلیل بعدی برای اینکه کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید این است که اکثر کسب و کار های سنتی در حال نابودی هستند.همه چیز اینترنتی شده اکثر کسب و کار های سنتی به سمت کسب و کار های اینترنتی آمده اند و پیشرفت کرده اند.

مثلا اسنپ, با امدن اسنپ بازار خیلی از تاکسی ها و اژانس ها کساد شده است.

همانطور که علم روز به روز پیشرفت می کند,کسب و کار ها هم در حال تغییر هستند.برای اینکه یه کسب و کار سنتی بخواهید راه اندازی کنیدباید سرمایه بالایی داشته باشید اما در کسب و کار های اینترنتی این گونه نیست چرا که تنها با وجود اینترنت می توانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید.

داشتن استقلال مالی:

با داشتن درآمد ثابت هرگز نمی توانید استقلال مالی داشته باشید.برای رسیدن به استقلال مالی باید کسب و کاری داشته باشید که روز به روز در آمد خودتان را بیشتر کنید.با کسب و کار اینترنتی شما می توانید به اون استقلال مالی برسید و روز به روز درآمدتان افزایش یابد.

 

افزایش درآمد:

در کسب و کار های سنتی اگر بخواهیم فروشگاه خود را بزرگتر کنیم هزینه زیادی باید پرداخت کنیم و زمان بر است.

اما در کسب و کار های اینترنتی به راحتی می توانیم فروشگاه خود را بزرگتر کنیم , می توانیم با چند کلیک یه بخش جدید به فروشگاه خود اضافه کنیم.

 

ارائه خدمات ۲۴ ساعته:

در کسب و کار انلاین ۲۴ ساعته می توانیم پاسخگو باشیم و خدمات ارائه دهیم به مشتری.این امر موجب اعتماد بین مشتری قرار می گیرد.

زمان دست شماست:

در کسب و کار انلاین شما هر موقع تمایل داشتین کار می کنید می خواهید ۳شب کار کنید,می خواهید۸ صبح کار کنیدزمان در اختیار شماست و هر وقت دوست داشتید کار می کنید.

عدم محدودیت مکانی:

یکی از مزیت های کسب و کار انلاین این است محدود به مکان خواستی نیست کافیه یه خط و اینترنت داشته باشید و کار هاتون را انجام دهید.مثلا در  روستا به راحتی می توانید کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنید.

مدل های کسب و کار اینترنتی:

با توجه به فعالیت مردم در شبکه های اجتماعی , کسب و کار اینترنتی ایجاد شده اند. کسب و کار اینترنتی در بستر اینترنت فعالیت دارند.

افرادبسیاری به فکر کسب و کار اینترنتی هستند چون فک میکنند با سرمایه کم به راحتی به درآمد برسند.قبل از شروع کسب و کار اینترنتی باید با انواع کسب و کار انلاین آشنا شوید و بهترین مدل را انتخاب کنید.

  • فروش مستقیم کالا:فروش مستقیم کالا از طریق اینترنت است.بسیاری از فروشگاه های مختلف به فکر یه فروشگاه انلاین افتادند که درآمد خود را چند برابر کنند.درکنار فروش سنتی ,کسب و کار انلاین هم داشته باشند.
  • واسطه گری محصولات:نوع دیگر از مدل های کسب و کار اینترنتی است.در این مدل محصولی ندارد محصولات شرکت های دیگر یا تولید کنندگان را به سایت خود ارائه می دهد.بزرگترین نمونه از این مدل کسب و کار اینترنتی , نت برگ است.
  • فریلنسری:در این مدل کسب و کار اگر تخصص خواستی داشته باشید به راحتی می توانید کسب درآمد کنیداز طریق اینترنت.به صورت فریلنسری می توانید آزادانه کار کنید.مثلا اگر در زمینه تولید محتوا,تایپ,گرافیک تخصص دارید و یا هر چیز دیگری می توانید با ثبت نام در سایت های فریلنسری روزانه چندین سفارش بگیرید.در حال حاضر تولید محتوا یکی از پردرآمد ترین روش های در این  نوع مدل کسب و کار می باشد.
  •  
  •  
۵ ۱ vote
رأی دهی به مقاله

اشتراک گذاری در :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
profile avatar
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x