سی اس اس ۳ چیست ؟

سی اس اس ۳ چیست ؟

CSS یا Cascade Style Sheets زبان برنامه نویسی می باشد که کنسرسیوم بین المللی شبکه جهانی وب یا W3C برای غلبه بر مشکلاتی که در طی زمان با استفاده از HTML بوجود آمده است پیشنهاد داده است. عملا این زبان برنامه نویسی، مکملی برHTML است و سعی در پر کردن نقاط ضعف و خلاهای آن دارد.

هدف جداسازی طراحی بدنه ی یک فایل html از شیوه ی نمایش فایل html هست . شما می توانید تعیین کنید که هر تگ html به چه شکلی نمایش داده شود، مثلا رنگ ، اندازه ، نوع فونت متن، پس زمینه و ویژگی های دیگر را مشخص کنید.

CSS3 چیست؟

سی اس اس ۳ در واقع آخرین نسخه CSS است که دارای قابلیت ‎هایی فراتر از دو نسل اول است. ٣ CSS به خاطر ساختار ماژولارش، به توسعه‎ دهندگان وب این امکان را می ‎دهد که صفحات وب با محتوای غنی که نیاز به کد سبک‎تری دارند، ایجاد کنند. این یعنی ایجاد ظاهری خیال انگیز، واسط‎ های کاربری بهتر و لود سریعتر وب ‎سایت به‏ کمک عملکرد‎ هایی که برای طراحان وب تقریبا غیر ممکن بود تا بتوانند بدون استفاده از jQuery و Photoshop آنها را خلق نمایند.

با ظهور نسخه سوم CSS و نسخه پنجم html انقلابی در طراحی وب سایت صورت گرفته است که امروزه اکثر مرورگر های جدید و استاندارد، از قابلیت های CSS٣ و HTML۵ پشتیبانی می کنند و طراحان وب می توانند از این فناوری جدید به خوبی استفاده کنند.

قابلیت های کاربردی CSS3

۱-انتخاب گر ها ( Selectors )
۲-مدل قاب ( Box Model )
۳-پس زمینه ها و مرزها ( Backgrounds and Borders )
۴-مقادیر تصویر و محتوای جایگزین ( Image values and Replaced Content )
۵-افکت متن ( Text Effects )
۶-تبدیل های دوبعدی / سه بعدی ( ۲D/3D Transforamtions )
۷-متحرک سازی ( Animations )
۸-چیدمان چند ستونی ( Multiple Column Layout )
۹-رابط کاربری ( User Interface )

۰ ۰ votes
رأی دهی به مقاله

اشتراک گذاری در :

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
profile avatar
0 نظرات
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x