نمایش یکسان در مرورگر یا Cross Browser چیست؟

Device Slider
Cross Browser

cross browser چیست؟

Cross Browser به معنی قابلیت پشتیبانی یک وب‌ سایت، یک نرم‌افزار تحت وب، یک ساختار HTML و یا یک اسکریپت Client Side از تمامی مرورگرها است.به عبارت دیگر زمانی به یک وب‌ سایت Cross Browser گفته می‌شود که در تمامی نسخه‌های تمامی‌ مرورگرهایی که تا به حال ایجاد شده‌اند و مورد استفاده قرار می‌گیرند یکسان نمایش داده شود.

cross browser

عمل Cross-Browser یک عمل چالش برانگیز برای یک طراح وب است؛ زیرا باید سایت خود را به گونه ای توسعه دهد که تمامی کاربران با هر نوع مرورگری از هر کجای دنیا بتوانند تمامی قسمت ‎های سایت را مورد بازدید قرار دهند و قسمتی را از دست ندهند.چند مرورگری معمولا یکی از اصول پایه طراحی وب‎سایت به شمار می ‎رود.به تکنیک سازگار کردن سایت برای مرورگر ها، اصطلاحا Css Reset گفته می شود.

Css Reset چیست؟

به مجموعه ای از Style های Css که تمامی Style های پیش فرض عناصر و تگ های Html را در مرورگرهای گوناگون به حالت پیش فرض قرار میدهد، Css Reset گویند. به کمک این روش تمامی مرورگرها بصورت پیش فرض دارای نمایش یکسان خواهند شد و طراح می تواند با در نظر گرفتن نیاز خود، مقادیر هر یک را در Css تغییر دهد.

Cross Browser Testing

وب سایت متعددی در زمینه Cross Browser فعالیت می کنند که وضعیت نمایش یک سایت را در مرورگر های مختلف نشان می دهند. اکثر این سایت ها در قبال ارائه این سرویس، هزینه ای را دریافت می کنند و برخی برای مدتی محدود، بصورت رایگان این خدمات را اختیار کاربران قرار می دهند.در ذیل چند نمونه از این سایت ها را ذکر می کنیم:

۱-www.crossbrowsertesting.com
2-www.browserstack.com
3-www.browserling.com

در بحث پیرامون این موضوع شرکت کنید

پیشنهاد میکنیم این مطالب را هم بخوانید

دیدگاه خود را بگذارید

avatar